Fotodrobės: ką verta žinoti ir kaip pasirinkti?

Fotodrobės – tai kūrinys, atspausdintas ant natūralios, kokybiškos drobės medžiagos. Natūralumas užtikrina, kad bėgant laikui vaizdas išliks ryškus, neišbluks, o fotodrobė bus maloni liesti. Šiandien fotodrobės plačiai naudojamos meninėje portretinėje fotografijoje, kai norima išgauti paveikslą primenantį efektą. Fotodrobės gali būti tiek namų dekoro detalė, tiek, kaip didelio formato spaudiniai, naudojamos parodose, reklamos tikslais ir kituose renginiuose.

Galimi įvairūs formatai

Tai išties originalus būdas papuošti namus. Artimųjų fotografijos, atspausdintos ant natūralios drobės, gali transformuoti interjerą. Tokiu būdu galima įamžinti kelionių, atostogų akimirkas, vestuves ir kitas šventes. Tai – šauni dovana artimiems, mylimiems žmonėms.

Šiandien fotodrobių gamyba gali būti labai individuali. Priklausomai nuo Jūsų poreikio, siūlomi skirtingi formatai (pavyzdžiui, 1 metro aukščio ir 2 metrų ilgio fotodrobė, taip pat mažesni ar didesni formatai). Galimi individualūs dizaino variantai – viskas priklauso tik nuo Jūsų vaizduotės.

Gamybai skiriamas didelis dėmesys

Fotodrobių gamyba atliekama laikantis tam tikrų griežtų taisyklių. Štai kokie pagrindiniai šio proceso etapai:

  • Fotografijų spausdinimas. Spausdinant fotografijas, naudojami dažai. Siekiant apsaugoti aplinką ir išvengti bet kokių alergijų, daugelis gamintojų renkasi ekologiškus dažus, kurie dažnai gaminami vandens pagrindu, iš latekso. Jie ekologiški, netoksiški, neskleidžia nemalonaus kvapo, todėl drobė gali būti dovanojama net vaikams.
  • Pasiruošimas tvirtinimui ant porėmio. Gamybos etapo metu naudojamas specialus spausdintuvas – kad galutinis rezultatas būtų ypač ryškus ir atsparus aplinkos poveikiui, UV spinduliams. Drobės paprastai yra spausdinamos su užlaidomis, kurios praverčia tvirtinant drobę ant porėmio.
  • Drobės užtraukimas ant porėmio. Galiausiai, atspausdintos fotodrobės užtraukiamos ant tvirto medinio porėmio: proceso metu kartu su drobe pagamintos užlaidos yra prisegamos kitoje pusėje: tokiu būdu drobė įtempiama. Siekiant dar geresnės fiksacijos, drobė papildomai prisegama rėmo kampuose specialių pleištų pagalba.
  • Užbaigimo darbai. Užbaigus fotodrobės gamybą ir įsitikinus, kad ši tinkamai užfiksuota, jos kraštuose tvirtinama juostelė, o nugaros pusėje fiksuojamas kabliukas, kad kūrinį galėtumėte pasikabinti Jums patogioje vietoje.

Štai ir viskas – kruopščiai pagamintas meno kūrinys pristatomas Jums!


Paskelbta

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *