Kokie pagrindiniai reikalavimai norint gauti paramą saulės elektrinei?

Norint gauti įvairios paskirties valstybės institucijų paramą, reikia ne tik tinkamai užpildyti dokumentus, bet ir atitikti kai kuriuos kriterijus bei  reikalavimus. Pastaruoju metu tautiečius vis labiau dominanti parama saulės elektrinėms – ne išimtis. Apžvelkime pagrindinius reikalavimus, kuriuos turi įvykdyti paramos gavėjai.

Reikalavimai fiziniams asmenims

Asmuo, besikreipiantis dėl paramos turi turėti nuosavybės teisę į objektą, kuriam bus tiekiama elektros energija ir nuosavybės teisę į elektrinės įrengimo objektą. Šie kriterijai galioja tiek nekilnojamajam turtui, kai saulės elektrinė statoma ant pastato stogo ar priestato, tiek žemės sklypui, kai saulės elektrinę planuojama statyti ant fiziniam asmeniui priklausančios žemės. Kai teisė į nuosavybę yra nuomos ar panaudos sutarties pagrindu, parama saulės elektrinėms gali būti gaunama jei nuomos ar panaudos sutartis galioja ilgiau nei 6 metus nuo kreipimosi į APVA dienos.

Reikalavimai įrangai

Norint pasinaudoti parama saulės elektrinėms verta žinoti, kad ir saulės elektrinės moduliai bei kitos dalys taip pat turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Pirmiausia, visa įranga turi būti tik nauja bei atitikti ES standartus. Kompensaciją galima gauti tik tada, kai saulės elektrinės moduliams suteikiama ne trumpesnė nei 10 m. garantija, o 80% jų efektyvumo garantija turi būti ne trumpesnė nei 25 m. Na, o įtampos keitikliui taikomas ne trumpesnės nei 5 m. garantijos reikalavimas.

Reikalavimai terminams

Net ir gavus teigiamą atsakymą dėl galimybės gauti paramą, reikia nepamiršti, kad ji gavėją pasieks tik tada, jei bus laikomasi tam tikrų terminų. Įsirengti saulės elektrinę būtina per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos. Toks pats laikotarpis nustatytas mokėjimo prašymų pateikimui, kad parama saulės elektrinėms būtų išmokėta.

Nors visas paramos gavimo procesas iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtingas ir painus, tačiau iš tiesų viskas pakankamai paprasta. Be to, iškilus klausimams visuomet galima pasikonsultuoti su APVA specialistais. Na, o dar geresnis sprendimas yra pasirinkti saulės elektrinės pardavėjus bei montuotojus, kurie pasirūpina visais savo klientų paramos gavimo klausimais.


Paskelbta

, ,

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *