Naujų butų statybos Vilniuje: kam skiriamas didžiausias dėmesys?

Kuo skiriasi senieji NT projektai nuo naujų butų statybos Vilniuje? Svarbiausia čia yra dėmesys pirkėjui. Ilgą laiką būstas buvo suvokiamas kaip uždaros sienos, skirtos gyvenimui, pernelyg neakcentuojant nei kasdienio komforto, nei individualių pirkėjo pageidavimų. Šiandien situacija iš esmės pasikeitusi – nauji NT projektai visų pirma orientuojami į augančius ir griežtėjančius gyventojų lūkesčius, siekiant pirkėjams pasiūlyti iki smulkmenų apgalvotus sprendimus, patogią gyvenamąją aplinką, tvarumo ir ekonomiškumo standartais pagrįstus butus.

Naujų butų statybos Vilniuje siekia įsilieti į bendrą gyvenamąją erdvę

Vienas svarbiausių šiuolaikinių statybos uždavinių – tapti darnia miesto dalimi ir pasiūlyti bendruomenės poreikius atitinkančius sprendimus. Kitaip sakant, naujos statybos butai prisitaiko prie šiuolaikinio pirkėjo gyvenimo patirčių fono ir gyvenimo ritmo. Kadangi gyventojų poreikiai gali skirtis, natūraliai skiriasi ir NT projektai. Tai reiškia, kad priimdami sprendimą, turėtumėte neskubėti ir įvertinti ne tik būsto kainą ar jo dydį, bet ir aplinką, kurioje namai yra statomi. Pvz., atsižvelgiant į tai, kad vis daugiau žmonių vertina ramų poilsį ir ieško gamtos bei miesto sintezės, naujieji projektai vis dažniau įrengiami šalia žaliuojančių parkų, vingiuojančių upelių ar kitų pasivaikščiojimo erdvių, NT vystytojai investuoja į vidinę gyvenamosios aplinkos infrastruktūrą, viešąsias poilsio erdves, dviračių ir pėsčiųjų takus, galimybę lengvai ir greitai pasiekti kavines, restoranus, vaikų darželius ar mokyklas. Svarbų vaidmenį atlieka ir kaimynystė – tai ypatingai svarbu šeimoms su mažais vaikais, kurios ieško panašaus amžiaus, pomėgių ir gyvenimo būdo kaimynų.

Svarbiausias kriterijus – individualumas

Pirkėjų poreikiai yra skirtingi ir tai atlieka svarbiausią vaidmenį vystant naujuosius NT projektus. Tradiciškai renkantis būstą buvo vertinamas jo išplanavimas ir dydis, kad būtų užtikrintos patogios gyvenimo sąlygos visiems šeimos nariams. Nors šis aspektas vis dar išlieka svarbus, tačiau stebima tendencija ypatingai kruopščiai vertinti ir gyvenamąją aplinką, kuri turi atitikti individualius šeimos poreikius.

Vieni vertina pulsuojančio miesto ritmą ir renkasi būstą miesto centre, kiti ieško namų miegamuosiuose rajonuose. Tiesa, kaip pastebi NT ekspertai, šiuo metu didžiausio dėmesio sulaukia abu šiuos sprendimus derinantys projektai, t. y. naujų butų statybos Vilniuje, kurie yra įrengti arčiau gamtos, tačiau užtikrina patogų susisiekimą, leidžia lengvai ir greitai pasiekti darbovietę, vaikų mokyklas, darželius ar kitus miesto objektus, kad nereikėtų gaišti laiko transporto spūstyse.

Vieni patraukliausių gyvenamųjų erdvių vilniečiams yra mikrorajonai šalia Vingio parko ir Neries pakrantės, Šnipiškės, Žvėrynas. Vertinami erdvūs būstai su terasomis, leidžiantys grožėtis puikiu vaizdu pro langą. Pirmenybė skiriama nedidelėms, bet glaudžioms kaimynų bendruomenėms, tvarkingai įrengtai gyvenamajai aplinkai ir statinių architektūrai.

Your email address will not be published.