Organinis stiklas yra skaidri, kieta medžiaga, pagaminta iš organinių junginių, dažniausiai iš metilmetakrilato. Nors pavadinime yra žodis „stiklas“, jis nėra pagamintas iš smėlio, kaip tradicinis stiklas.
Vietoj to, organinis stiklas yra sintetinė medžiaga, turinti daug privalumų, dėl kurių jis yra plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose.
Kuo organinis stiklas skiriasi nuo paprasto stiklo?
Organinis stiklas yra plastikas, o paprastas stiklas – neorganinė medžiaga. Organinis stiklas yra lengvesnis už paprastą stiklą. Taip pat jis yra lankstesnis ir lengviau formuojamas nei paprastas stiklas bei atsparesnis smūgiams nei paprastas stiklas, todėl mažiau tikėtina, kad jis suskilinės.
Organinis stiklas gali būti skaidrus, spalvotas, matinis ir pasižymi geromis šviesos pralaidumo savybėmis.
Organinio stiklo privalumai
Esminiai organinio stiklo privalumai, kurie skatina rinkti jį, o ne kitas medžiagas atliekant įvairius projektus, yra:
- Lengvas. Tai palengvina montavimą ir transportavimą.
- Atsparus oro sąlygoms. Nepažeidžia ultravioletinių spindulių, temperatūros pokyčių.
- Geras šviesos pralaidumas. Užtikrina puikų apšvietimą.
- Lengvai apdorojamas. Gali būti pjaustomas, gręžiamas, klijuojamas.
- Aukštas estetinis patrauklumas. Galima pasirinkti įvairių spalvų ir faktūrų.
Organinio stiklo pritaikymo galimybės
Organinis stiklas arba akrilas yra itin universalus ir plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose bei kasdieniniame gyvenime. Dėl savo savybių – lengvumo, atsparumo smūgiams, skaidrumo, lengvo formavimo – jis tapo populiaria alternatyva tradiciniam stiklui.
Dėl didelio šviesos pralaidumo ir lengvumo – akrilas idealiai tinka šiltnamių konstrukcijoms. Atsparumas oro sąlygoms ir elegantiška išvaizda daro akrilą populiariu pasirinkimu stoginėms ir markizėms. Akrilas yra pagrindinė šviesdėžių gamybos medžiaga dėl savo šviesos pralaidumo ir lengvo apdirbimo. Organinis stiklas yra populiari medžiaga menininkams ir rankdarbių kūrėjams dėl savo lankstumo ir įvairių apdorojimo galimybių. Taip pat pasitarnauja baldų gamybai, suteikiant jiems modernų ir stilingą vaizdą, naudojamas įvairių medicininių prietaisų gamybai ir t.t.
Atsiradusius nedidelius įbrėžimus ant stiklo – galite pabandyti pašalinti specialiu poliravimo pasta ir minkštu audiniu. Tačiau būkite atsargūs, nes per daug intensyvus poliravimas gali pažeisti paviršių.
Parašykite komentarą