Stoginės ir galimos jų paskirtys

Turėti nuosavą namą ir kiemą reiškia turėti daugiau daiktų, kuriuos reikia kažkur padėti. Juk gyvenant bute jums greičiausiai nereikės lapams grėbti skirto grėblio ar žoliapjovės. Na, nebent turite sodą, bet jį jau galime priskirti prie anksčiau minėto nuosavo kiemo. Garažas ar mažas ūkinis namelis yra nemaža investicija, todėl pigesnė alternatyva tam yra stoginės. Stoginės vis labiau populiarėja ir tampa dažnu elementu lietuvių kiemuose, soduose, sodybose. Stoginės pasižymi itin plačiu funkcionalumu, kurias detaliau apžvelgsime šiame straipsnyje.

Stoginės automobiliams

Kaip jau buvo minėta anksčiau, garažas yra gan brangus statinys, todėl stoginės automobiliams yra puiki alternatyva garažui. Automobilių ekspertų nuomone, automobilį laikyti stoginėje yra geriau, nei garaže, nes automobilis nepatiria tokios didelės ir staigios temperatūrų kaitos šaltuoju metų laiku. Stoginė puikiai atlieka stogo funkciją – ant automobilio neužsninga, neužlyja, neužkrenta įvairiausi medžių lapai ir žiedai, neapdergia paukščiai.

Stoginės namų rakandams

Turint namus, visada bus daiktų, kuriuos reikės „kur nors“ padėti. Tokie daiktai gali būti grilis, dviračiai, žoliapjovė ir kita sodo technika, įrankiai, vaikų žaislai, padangos ir kiti daiktai, kuriuos laikytumėte garaže ar ūkiniame namelyje, jei tokį turėtumėte. Stoginės tokiu atveju yra puikus sprendimas, nes jūsų daiktai bus apsaugoti nuo kritulių, blogų oro sąlygų ir turės savo vietą. Tai svarbu, nes neturint, kur padėti daiktus, jie pradeda kauptis namuose, sandėliukuose, kiemo kampuose. Turėti vietą tokiems daiktams yra puiku, nes ir kiemas atrodo tvarkingiau.

Stoginės terasoms

Terasos jau tapo „privalomu turėti“ dalyku lietuvių kiemuose. Kai kurie renkasi terasas įstiklinti ir turėti namų tęsinį, o kiti – turėti atvirą terasą, kurioms įrengti pasitelkiamos stoginės. Stoginės padės apsaugoti lauko baldus nuo dulkių, blogo oro ir kritulių, todėl joje galėsite mėgautis lietaus gaiva ir išlikti sausi.

Stoginės yra išties funkcionalus statinys – joje galite laikyti namų rakandus, automobilį ar įrengti terasą. Taip pat, joje galite įsirengti ir savo dirbtuves, jei tik yra poreikis. Stoginės gali tapti puikia namo eksterjero dalimi, todėl visada rinkitės jas statyti kokybiškas ir ilgaamžes, kad nebūtų gaila sumokėtų pinigų, o statinys džiugintų ir teiktų naudą.

Your email address will not be published.