Vonios plytelės grindims: kokias rinktis, kad netektų gailėtis?

plytelės

Tinkamų grindų plytelių pasirinkimas yra esminis žingsnis kuriant stilingą ir funkcionalią vonios kambario erdvę. Tiesa, dalis žmonių renkantis grindų plyteles daro kelias esmines klaidas, kurios pakenkia vonios funkcionalumui ir estetikai.

Norėdami padėti to išvengti ir pasirinkti geriausias plyteles, dalinamės praktiškais patarimais. Į ką atkreipti dėmesį perkant plyteles ir kokių klaidų vengti?

Vonios plytelės: patarimai kaip pasirinkti

  • Pirmenybę teikite atsparumui vandeniui: rinkitės vandeniui atsparias plyteles, kurias saugu naudoti drėgname vonios kambaryje. Puikus variantas – akmens masės plytelės.
  • Dydžio ir išdėstymo strategija: didesnės grindų plytelės sukuria erdvės iliuziją, o mažesnės prideda sudėtingų detalių. Kruopščiai suplanuokite išdėstymą, kad gautumėte norimą vizualinį efektą.
  • Apkabinkite tekstūrą saugai: rinkitės plyteles su tekstūra, kuri apsaugotų nuo slydimo, užtikrinant saugų ir praktišką grindų sprendimą.
  • Atidžiai priderinkite plyteles prie norimo stiliaus: pasirinkite plyteles, kurios dera su jūsų pageidaujama vonios kambario tema, nesvarbu, ar tai modernus, klasikinis ar kitoks stilius.
  • Derinkite spalvas ir tekstūras: galite išbandyti skirtingus spalvinius, raštų ir tekstūrų derinius savo vonios grindims ir sienoms. Tai pagyvina vonios kambarį ir suteikia daugiau išskirtinumo.
  • Įvertinkite apšvietimą: tai, kaip atrodys vonios plytelės, lemia ne tik jų kokybė, bet ir apšvietimas. Taigi, rinkdamiesi plyteles nepamirškite apie natūralų ir dirbtinį apšvietimą vonios kambaryje.

Klaidos, kurių reikia vengti renkantis plyteles:

  1. Nepirkite slidžių plytelių: kadangi vonioje gausu drėgmės, slidūs paviršiai yra pavojingi. Gali įvykti nelaimingas atsitikimas. Įsitikinkite, kad vonios grindų plytelės turi tinkamą atsparumo slydimui lygį. Tai ypač svarbu, jeigu vonia naudosis vaikai, senjorai, žmonės, kurie turi mobilumo problemų.
  2. Venkite plytelių, kurios reikalauja sudėtingos priežiūros: atsižvelkite į plytelių priežiūros reikalavimus. Natūraliam akmeniui gali prireikti daugiau priežiūros nei keramikai, todėl įvertinkite savo norą ir galimybes skirti laiko priežiūrai.
  3. Nepirkite plytelių, jų prieš tai neapžiūrėję. Vonios plytelės internete yra gera mintis: jų kaina nedidelė, o kokybė dažnai būna ne ką prastesnė. Vis dėlto, priimkite sprendimą tik apžiūrėję plyteles gyvai: jų spalva, tekstūra gali būti kitokia nei nuotraukoje.

Paskelbta

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *