Ką daryti jei namie atsiranda pelėsis?

                     Kas yra pelėsiai? Pelėsiai yra mikroorganizmai. Jų yra visur. Jie gali augti beveik ant bet ko, jei jis yra pakankamai drėgnas. Jūsų namuose pelėsiai greitai auga ant drėgnų paviršių, pavyzdžiui, vonios sienų, ir aplink langus. Pelėsiai gali atrodyti kaip kailiniai augalai, juodos dėmės arba juodos, baltos, oranžinės, žalios arba rudos spalvos dėmės. Ką pelėsiai daro mūsų kūnui? Pasirodžius pelėsiui, jis gali per orą siųsti nematomų pelėsio gabalėlių debesis. Šie pelėsių gabaliukai gali sukelti infekcijas, alergijas, astmą ir kitas kvėpavimo problemas.

                      Kaip pelėsiai patenka į mūsų namus? Kuo daugiau žmonių gyvena namuose, tuo didesnė tikimybė, kad jo viduje išaugs pelėsiai. Taip yra todėl, kad kvėpuodami ore išleidžiame daug drėgmės. Ilgai kaitindamiesi dušuose, gamindami maistą su neuždengtais puodais, džiovindami drabužius ant vidinės skalbinių virvelės ar naudodami drėkintuvus, taip pat gaminame daugiau drėgmės, kad išaugtų pelėsiai. Šlapių malkų laikymas, daugelio augalų laistymas ir daugelio daržovių, pavyzdžiui, bulvių ir moliūgų, laikymas taip pat gali sukelti pelėsio problemą.

                    Kaip atsikratyti pelėsio problemos? Naudokite apsaugines priemones. Dirbdami aplink pelėsį, naudokite apsaugines priemones. Ši įranga gali padėti sumažinti pelėsio poveikį: Gumines pirštines ir akiniai. Viršutiniai drabužiai (ilgomis rankovėmis ir ilgomis kelnėmis), kuriuos galima lengvai nuimti darbo vietoje ir plauti ar išmesti. Naudokite respiratorių N-95. Jų galima rasti techninės įrangos parduotuvėse ar kitose didelėse parduotuvėse, kuriose parduodamos namų remonto reikmenys. Nuvalykite paviršius. Visus supelijusius paviršius šveiskite kietu šepečiu, karštu vandeniu ir muilu ar plovikliu, kuriame nėra amoniako. Surinkite panaudotą skystį drėgnu / sausu vakuumu, šluoste ar kempine. Nuplaukite vietą švariu vandeniu ir kruopščiai nusausinkite. Dezinfekuokite paviršius specialiomis priemonėmis. Daugiau informacijos, galite sužinoti pas specialistus, kurie su tuo kovoja.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *