Kuo skiriasi popierinės, plastikinės ir cukranendrių dėžutės maistui?

Maisto pakuočių rinkoje populiariausi variantai yra popierinės, plastikinės ir cukranendrių dėžutės maistui. Maisto tiekėjai dažniausiai išbando visus šiuos variantus ir atranda sau tinkamiausią. Tačiau norint užbėgti bandymams už akių, verta susipažinti kuo skiriasi šių trijų tipų dėžutės lyginant pagal pagrindinius šiems produktams taikomus kriterijus.

Naudojimo paskirtis

Plastikinės ir ekologiškos cukranendrių dėžutės maistui gali būti naudojamos tiek šaltiems, tiek karštiems patiekalams. Tuo tarpu popierinės dėžutės paprastai naudojamos tik šaltam maistui. Popierinės dėžutės, kurių vidus dengtas specialia medžiaga yra  atsparios skysčiui ir riebalams, tačiau nepritaikytos aukštos temperatūros patiekalams.

Sandarumas

Popierinės dėžutės maistui paprastai gaminamos vientisos, su užlenkiamu dangteliu. Tai suteikia patogumo pakuojant maistą, kai tereikia uždaryti dangtelį, tačiau neužtikrina maksimalaus sandarumo. Šiuo aspektu popierines dėžutes aplenkia plastikinės ir cukranendrių pakuotės. Šios rūšies dėžutės taip pat gali būti su užlenkiamu ir užsegamu dangteliu arba naudojamos su atskirais atitinkamų matmenų dangteliais. Taip supakuotas maistas būna visiškai sandarus, nepraranda kvapo ir skonio savybių. Plastikinės ir cukranendrių dėžutės maistui taip pat gali būti uždaromos naudojant plėvelę.

Pasirinkimų gausa

Kalbant apie situacijas, kai reikia ne standartinių vieno skyriaus dėžučių, plačiausias pasirinkimas dažniausiai randamas tarp plastikinių ir cukranendrių pakuočių.  Šiose kategorijose galima įsigyti dviejų, trijų ar net keturių skyrių dėžučių. Tačiau individualius ne karšto maisto pakavimo poreikius gali puikiai išpildyti ir popierinės dėžutės maistui. Pavyzdžiui, suktinukams ar sumuštiniams skirtos popierinės dėžutės ne tik gaminamos specialiai patogiam šių produktų pakavimui, bet ir suteikia estetinę išvaizdą supakuotam produktui.

Patvarumas

Tvirtumo ir patvarumo prasme be abejo pirmauja plastikinės dėžutės maistui. PP medžiaga pasižymi tvirtumu, tad iš jos pagamintos pakuotės bus tvirtesnės nei popierinės dėžutės. Cukranendrių dėžučių patvarumas nenusileidžia plastikinių dėžučių tvirtumui ir jos taip pat yra atsparios smulkiam aplinkos poveikiui, drėgmei ir temperatūrų pokyčiams.

Kaina

Ekonomiškiausiu iš šių variantų galima vadinti popierines ir plastikines dėžutes. Standartinio modelio šių rūšių dėžutės maistuikainuos vos 12 – 14 eur už 100 vnt. Tuo tarpu toks pats kiekis ekologiškų cukranendrių dėžučių gali kainuoti apie 20 eur. Beje, ketinantiems teikti maitinimo paslaugas naujokams verta žinoti, kad dauguma gamintojų taiko nuolaidas perkant didesnį pakuočių maistui kiekį.

Telieka rasti aukso viduriuką sprendžiant maisto pakavimo klausimą. Gausus pakuočių pasirinkimas sudaro puikias sąlygas tam, kad jums ir jūsų klientams priimtiniausio varianto paieškos būtų kupinos atradimų ir naujos patirties.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *