Laidojimo namai Vilniuje: kuo jie turėtų pasirūpinti?

Laidojimo paslaugos Lietuvoje veikia beveik kiekviename mieste. Ištikus netekčiai, visuomet galite kreiptis į profesionalus, kurie pasirūpins visais laidotuvių reikalais. Laidojimo namai Vilniuje veikia įvairiose vietose ir jų yra nemažai, todėl verta pagalvoti, pagal ką pasirinkti laidojimo paslaugas ir žinoti, kokias paslaugas laidojimo biuras gali pasiūlyti.

Kaip išsirinkti?

Renkantis laidojimo namus, reikėtų atkreipti dėmesį į teikiamas paslaugas, kainą ir vietą, kurioje yra laidojimo namai Vilniuje. Lietuvoje atsisveikinimas su velioniu trunka nuo vienos iki trijų dienų, dažniausiai artimieji visą šį laiką praleidžia šarvojimo salėje arba prie jos. Todėl labai svarbu, kad prireikus kažko namuose ar norint grįžti pailsėti, nereikėtų ilgai važiuoti. Tad patogu, kad laidojimo namai būtų netoli artimųjų namų. Taip pat kartais renkamasi pagal tai, kad netoli būtų kapinės, kuriose bus laidojamas velionis. Tad laidojimų namų vieta yra tikrai svarbi, renkantis laidojimo paslaugas.

Taip pat svarbu atsižvelgti į kainą ir paslaugų kokybę. Atsisveikinimas su artimu žmogumi visuomet yra skausmingas ir jautrus, todėl labai svarbu, kad viskas, kas susiję su paskutinėmis atsisveikinimo akimirkomis, būtų suorganizuota nepriekaištingai. Rinkdamiesi laidojimo namus, pasidomėkite jų reputacija, paskaitykite, kokie yra buvusių klientų atsiliepimai. Taip pat įvertinkite, kiek laiko šie laidojimo namai Vilniuje jau teikia paslaugas. IR pasirinkite tik patikimas ir kokybiškas paslaugas. Tikrai nebūtų malonu, jeigu tokiomis sunkiomis dienomis dar tektų spręsti konfliktus su laidojimo namų personalu ar ginčytis dėl paslaugų kokybės.

Kuo pasirūpins laidojimo biuras?

Renkantis laidojimo namus skirkite dėmesio ir tam, kokias paslaugas jie teikia. Įprastai laidojimo namai pasirūpina velionio sutvarkymu ir paruošimu šarvojimui, karstu, drabužiais, salės papuošimu. Taip pat laidojimo namai sutvarko visus svarbius dokumentus ir tai atlieka daug greičiau nei Jums pavyktų patiems. Taip pat laidojimo biuro darbuotojai pasirūpina ir visais su laidotuvėmis susijusiais organizaciniais reikalais ir labai dažnai visą atsisveikinimo laikotarpį būna kažkur netoliese, jeigu prireiktų kažko papildomai ar iškiltų nesklandumų.

Be to, Vilniuje, kaip ir daugelyje didesnių miestų, laidojimo paslaugų pasiūla gali būti įvairesnė. Pavyzdžiui, kai kurie laidojimo namai Vilniuje teikia atsisveikinimo transliaciją nuotoliniu būdu. Ši paslauga ypač išpopuliarėjo pandemijos metu, kai buvo ribojamas žmonių skaičius laidotuvėse. Užsakius tokią paslaugą, atsisveikinimas yra transliuojamas ir jame nuotoliniu būdu gali dalyvauti giminaičiai, kurie negalėjo atvykti gyvai.

Your email address will not be published.