Senos ir naujos statybos butai Vilniuje: ką rinktis?

Lietuvoje sparčiai auga nekilnojamo turto pirkimas. Naujų gyvenamųjų namų, daugiabučių statybos taip pat nesustoja, nes yra didelė paklausa. Renkantis sau butą, dažnai kyla klausimas, kas geriau – senos ar naujos statybos butai Vilniuje? Pastebima, jog senos ir naujos statybos butų kainos Vilniuje vis labiau panašėja. Tačiau prieš perkant būstą sau ir savo šeimai, būtina atsižvelgti ne tik į kainą, bet ir kitus aspektus, kad naujas pirkinys džiugintų, o ne keltų nepatogumus.

Nedidelis kainos skirtumas

Lyginant senos ir naujos statybos butų Vilniuje kainas, jos neženkliai skiriasi. Pastebima, jog nekilnojamo turto kaina šalyje vis didėja, todėl didėja ir senos statybos būtų kainos. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl verta pirkti naujos statybos butą, yra panaši kaina. Juk yra daug smagiau įsigyti butą, kuriame prieš tai niekas negyveno, sienos – švarios, lygios, o interjeras ir išplanavimas – šiuolaikiškas bei gerai apgalvotas.

Mokesčių kaštai

Naujos statybos butai Vilniuje pasižymi šiuolaikiškais statybų ir šiltinimo sprendimais, kurie užtikrina mažesnius šildymo kaštus šaltuoju metų laiku. Senos statybos butuose yra prastesnė šilumos ir garso izoliacija, todėl norint patogiai gyventi, reikės papildomų investicijų. Taip pat, perkant senos statybos butą, yra didelė tikimybė, jog nebus išvengta renovacijos, kas vėlgi kainuos. Taigi, net jei ir nusprendėte pirkti senos statybos butą, nes jis pigesnis, ateityje bendra investicijų į butą suma bus panaši į naujos statybos buto kainą Vilniuje.

Patogumas

Renkantis senos ar naujos statybos butą Vilniuje, būtina atsižvelgti į patogumo aspektą. Ar butas yra patogioje jums vietoje – netoli darbas, darželis, mokykla ir kitos svarbios vietos, į kurias važiuojate bent keletą kartų per savaitę. Taip pat, senos statybos daugiabučiai turi ribotą skaičių parkavimo vietų, kas tampa tikru galvos skausmu, grįžus namo ir neturint, kur pastatyti automobilį. Naujos statybos butai Vilniuje turi patogias, saugias stovėjimo aikšteles, taip pat papildomas patalpas laikyti įvairius namų rakandus (dviračius, iškylavimo ar sporto daiktus).

Taigi, nors butų pasiūla yra tikrai didelė, renkantis, kas geriau – senos ar naujos statybos butai Vilniuje, būtina atsižvelgti į savo ir savo šeimos poreikius, galimybes ir įvertinti visus, net ir pačius mažiausius aspektus, kurie gali apkartinti naują gyvenimo etapą.

Your email address will not be published.