Vėdinimo sistemų įrengimas namui, ką reikia žinoti?

Žmogus be maisto gali gyventi maždaug mėnesį, o be oro daugiausiai 2 minutes. Kuo švaresnis deguonies prisotintas oras, tuo geriau jaučiamės. Deja, ore, ypač miesto ore, yra didelis anglies dioksido kiekis, kuris neigiamai veikia žmogaus sveikatą.Mes dažnai net nesusimąstome, koks svarbus mums yra švarus oras. Atidaryti langą ir išvėdinti kambarį nepakanka, tinkamo oro mainų klausimą reikia išspręsti kitaip.

Daugybė užterštų dalelių patenka pro atidarytą langą, pavyzdžiui, dulkės, bakterijos, išmetamos dujos. Norėdami apsisaugoti nuo kenksmingų dalelių iš gatvės, taip pat užtikrinti pakankamą gryno oro tiekimą, įrengiama vėdinimo sistema.

Bet kokioje vėdinimo sistemoje turi būti numatytas tuo pačiu metu tinkamas lauko oro tiekimas ir šalinamas patalpos oras, užtikrinant oro balansą patalpoje. Jei kambaryje nėra arba yra nepakankamas lauko oro srautas, sumažėja deguonies kiekis, padidėja drėgmė ir dulkės. Jei iš oro išmetimas nėra efektyvus, užterštas oras, kvapai, drėgmė ir kenksmingos medžiagos iš patalpų nepašalinamos.

Rekuperatoriaus įrengimas turi daug privalumų:

  • optimalus vidaus patalpų vėdinimas nepažeidžiant langų konstrukcijų

sandarumo;

  • apsauga nuo užteršimo;
  • didelis efektyvumas, palyginti su įprastomis vėdinimo sistemomis;
  • taupomas patalpos šildymas prasidėjus šildymo sezonui;
  • pelėsių atsiradimo prevencija.

Rekuperatorius gali gaminti energiją tiek žiemą, tiek vasarą. Žiemą rekuperatorius turi pašildyti tiekiamą orą naudodamas ištraukiamą orą. Šiuo tikslu vėsus oro srautas iš išorės ir šiltas srautas iš patalpos perkeliamas į šilumokaičio vidų, kur ištraukiamas oras sušildo tiekiamą orą. Šis šildymas padeda taupyti vėdinimo sistemų elektrinio ar vandens šildytuvo galią.

Rinkoje yra įvairus modelių pasirinkimas, kurie skiriasi savo funkcinėmis savybėmis ir montavimo būdais. Paprastai rekuperatoriaus įrengimo paslaugos trunka tik kelias valandas ir jus jau galite mėgautis grynu oru.


Paskelbta

,

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *