Patalpų valymas netoksiškomis priemonėmis

Namų valymu užsiima beveik kiekviena šeimininkė ar šeimininkas, tačiau ne visi žino, jog daugelis parduotuvėse randamų cheminių priemonių, skirtų šveitimui turi dalelių, sukeliančių alergiją. Valymo metu jos pasklinda ore ir patenka į žmogaus organizmą per kvėpavimo takus bei odą. Patariama rinktis nealergizuojančias, ekologiškas priemones, o jei jų neturite galite pasidaryti namuose.

Tokių patalpų valymas kaip tualetas, vonia reikalauja daugiau pastangų, tačiau su savadarbėmis priemonėmis galima lygiai taip pat efektyviai pašalinti nešvarumus kaip ir su pirktinėmis.

Universalus valiklis įvairių patalpų valymui

Pasigaminkite priemonę, kurią saugiai galėsite naudoti valydami kaitlentę, šveisdami plyteles, tualetą ar vonią. Jums reikės 2 stiklinių vandens, ½ stiklinės acto, 2 šaukštų sodos, 10 lašų arbatmedžio aliejaus. Visus ingredientus sumaišykite ir supilkite į buteliuką su purkštuku. Patalpų valymas namuose su šiuo mišiniu bus greitas ir efektyvus, jį galite naudoti ir grindims, spintelėms, įvairiems paviršiams šveisti. Arbatmedžio aliejus turi antibakterinių savybių, todėl jis išnaikins ligas sukeliančias bakterijas namuose, o sodos bei acto mišinys puikiai valo riebalus, todėl valiklis gali tapti nepakeičiamu virtuvėje.

Stiklų ir veidrodžių valiklis

Taigi, matome, jog patalpų valymui nereikia brangių valiklių, net jei neturite arbatmedžio aliejaus, galite išsiversti be jo.

Namuose paprastai būna šiek tiek veidrodžių, stiklinių paviršių ir langų, kuriuos puikiai ir greitai nuvalysite taip pat su savo pasigaminta priemone. Jums reikės ¼ stiklinės acto, ¼ stiklinės izopropilo alkoholio, 1 šaukšto kukurūzų krakmolo, 2 stiklinių vandens ir norimo eterinio aliejaus.

Šį mišinį gerai suplakite supylę į buteliuką ir purkškite ant stiklinių paviršių, paskui juos nuvalykite švaria šluoste.

Kai patalpų valymas įveiktas, galima namus atgaivinti maloniu aromatu, kurį pasigaminsite patys. Įsigykite kvapnaus eterinio aliejaus ir 15 jo lašų sumaišykite su ½ stikline acto bei 1/5 stiklinės vandens. Suplakite šį mišinį ir purkškite į orą kelis kartus per dieną. Namuose jausite gaivų, malonų kvapą.

Jeigu turite mažai laiko ir patalpų valymas namuose jums kelias stresą, visada galite patikėti šią užduotį profesionalams. Prieš samdant įmonę, pasiteiraukite, kokios priemonės naudojamos, paprašykite, kad būtų naudojami žmogui nekenksmingi valikliai.


Paskelbta

,

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *