
Paliatyvi slauga yra viena iš medicinos mokslo šakų, kuri rūpinasi medicininių paslaugų suteikimu ligoniams, kurių diagnozė yra nepagydoma arba aktyviai progresuojanti liga ir vienintelė pagalba yra skausmo bei ligos simptomų ar padarinių malšinimas. Paliatyvi slauga taip pat rūpinasi tokių ligonių gerove ir gyvenimo kokybe. Be to, paliatyvi slauga gali suteikti ir psichologinę bei dvasinę pagalbą žmonėms su diagnoze, kurios nesitikima pagydyti. Tai padeda žmogui jaustis mažiau socialiai izoliuotam, mažina nerimą ir baimę bei leidžia artimiesiems jaustis ramiai dėl jų artimojo gerovės. Paliatyvi slauga yra suteikiama slaugos namuose arba slaugos ligoninėse. Be to, esant prašymui ir galimybėms, paliatyvi slauga gali būti teikiama ir asmens namuose.
Dokumentai paliatyviai slaugai gauti
Kartais žmonės gali sumaišyti, kam yra reikalinga paliatyvi slauga, o kam reikia tik laikinos pagalbos po ligos. Dėl to kreipimasis į gydytoją ir kiekvienos iš paslaugų funkcijų paaiškinimas yra labai svarbus ir naudingas. Paliatyvi slauga yra suteikiama ligoniams, kurių diagnozei nėra aktyvaus gydymo ir tikimybė pasveikti, deja, labai maža. Tokiu atveju galima tik malšinti skausmus ir padarinius. Paliatyvi slauga yra gaunama gavus siuntimą arba išrašą iš gydančio gydytojo. Jame turi būti nurodyta diagnozė, tyrimai ir kiti duomenys patvirtinantys diagnozę. Tai turi įrodyti paliatyvios slaugos būtinumą ir kokie paslaugos teikimo metodai bus taikomi. Paliatyvi slauga yra apmokama PSDF biudžeto lėšomis ir teikiama neribotam laikotarpiui, nepaisant to, ar žmogus jau išnaudojo savo nemokamas slaugos dienas per metus.
Iš kur atsirado paliatyvi slauga?
Moderni paliatyvi slauga prasidėjo 1967 m. kuomet Sisely Saunders atvėrė duris pirmajai paliatyvios slaugos ligoninei Londone. Tai pakeitė įsisenėjusį požiūrį į nepagydomomis ligomis sergančius žmones ir jų šeimas. Sisley Saunders paliatyvios slaugos pobūdis pradėjo ir paliatyvios slaugos ligoninių judėjimą. Šiuo metu įvairūs sveikatos specialistai gali vykti į Londoną ir būtent šioje ligoninėje gauti visas reikiamas žinias ir susipažinti su naujausiais paliatyvios slaugos metodais. Tai leidžia moderniam požiūriui į mirštančius ligonius sklisti visame pasaulyje.
Parašykite komentarą