Saulės baterijų teikiami privalumai

Anot Vikipedijos,  saulės baterijos – energijos rūšies keitimo įtaisai,  verčiantys saulės energiją ar kito šaltinio šviesą į elektros energiją. Lietuvoje vis dar vyrauja nuomonė, jog saulės energijos negalima efektyviai ir taupiai panaudoti. Skubame paneigti tokią nuostatą. Puikus pavyzdys – Vokietija. Šioje šalyje saulės baterijos naudojamos labai plačiai ir pakankamai efektyviai. Tą puikiai galime daryti ir savo šalyje, nes saulės energijos kiekis pas mus yra beveik toks pats, kaip ir vidurio Vokietijos (1000W/m2). Ši elektra yra visiškai tokia pati, kokią gausite iš elektros tinklų.

Taigi kokią naudą mums gali atnešti saulės baterijos? Pradėsime nuo to, jog saulės elektrinės šiandien naudojamos ne tik apšviesti namus. Saulės energija bus labai naudinga ir pastatų vėdinimui. Kaip tai vyksta? Ogi karštu oru namams vėdinti naudojami oro ventiliatoriai, kurie judina orą, taip vėsindami aplinką, pašalindami drėgmės perteklių ir nemalonius kvapus.

Saulės energiją gana efektyviai panaudojama ir namų šiltinimui. Sumontuota saulės elektrinė su dviguba apskaita, galės vasarą sugeneruoti tikrai nemažai elektros energijos, kuri žiemos metu bus panaudota namų šildymui.

Reiktų nepamiršti ir vandens pašildymo.  Nusprendus vandenį šildyti saulės energija, galite būti ramūs: namuose esančio elektrinio boilerio keisti nebereiks.

Galiausiai namų apšvietimas ir viso namo aprūpinimas elektros energija. Gerai apskaičiuota ir parinkta saulės elektrinė gali patenkinti visus elektros poreikius, o tai reiškia, jog ateityje jūs nebegausite milžiniškų sąskaitų už elektrą. Turėtumėte žinoti, jog saulės elektrinė tinka bet kokiam pastatui, net ir namui ant ratų.

Jeigu nusprendėte, jog saulės elektrinė jums tikrai reikalinga, tačiau bijote pasiklysti klaidžios ir neaiškios informacijos apie jos kainą labirintuose, pasistengsime įtikinti, jog bijoti nereikia. Pirmiausia – saulės elektrinės kaina labiausiai priklauso nuo jūsų pasirinktų komponentų (ypatingai nuo saulės baterijų skaičiaus)  ir nuo saulės jėgainės dydžio. Labai galimas dalykas, jog jūsų namui reikės mažiau galingos elektrinės. Taip kaina stipriai sumažės. Kitas svarbus dalykas – parama. Paramą saulės jėgainėms Lietuvoje skirsto Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškos, norint gauti paramą saulės elektrinei,  priimamos vieną kartą per metus. Paprastai saulės atsipirkimo laikotarpis apima 5-7 metus, įskaičiuojant ir APVA paramą. Saulės elektrinė efektyviausiai gamina elektros energija apie 25-30 metų.


Paskelbta

, ,

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *