Skandinaviški šviestuvai – išskirtinės namų interjero detalės

Dažniausiai kurdami namų interjerą daugiausiai dėmesio skiriame baldams ir jų išplanavimui, tačiau norint sukurti tinkamą atmosferą namuose, labai svarbu nepamiršti ir kitų elementų. Vienu svarbiausiu tampa apšvietimas. Pastaruoju metu populiariausias pasirinkimas lietuvių namuose – skandinaviški šviestuvai. Kokie jie gali būti ir kaip juos derinti?

Kokie yra skandinaviški šviestuvai?

Skandinaviški šviestuvai gali būti pritaikyti įvairiose namų erdvėse. Jie puikiai tinka tiek miegamajame, tiek valgomajame, virtuvėje ar vonioje. Dažniausiai skandinaviško stiliaus šviestuvai yra stilingi ir elegantiški. Labai dažnai jie gaminami taip, jog būtų matyti natūrali lemputės skleidžiama šviesa. Be to, tokio tipo šviestuvai kuriami siekiant suteikti namams daugiau funkcionalumo. Todėl šviestuvai gali netgi būti reguliuojamo aukščio, nukreipiami ir pan. Kiekvienai erdvei galite rinktis kitokius šviestuvus ir jeigu jei visi bus skandinaviško stiliaus, namuose pavyks išlaikyti šiltą ir jaukų vientisą interjerą.

Kiek šviestuvų turėtų būti vienoje erdvėje?

Viena dažniausių klaidų, kuri daroma kuriant jaukų ir stilingą interjerą namuose, tai yra manymas, kad vienoje erdvėje pakanka vieno šviesos elemento. Pavyzdžiui, svetainėje pakabinamas didelis šviestuvas ir ties tuo apsiribojama. Tačiau iš tiesų taisyklė yra tokia, kad kuo daugiau šviesos šaltinių bus, tuo jaukesnė ir malonesnė atmosfera sukuriama. Pavyzdžiui, svetainėje be papildomo pagrindinio šviestuvo gali būti pasirenkami ir papildomi. Pavyzdžiui, kampe gali stovėti jaukus toršeras, virš žurnalinio staliuko gali kabėti papildomi skandinaviški šviestuvai. Taip pat verta elgtis ir kuriant apšvietimą vonioje ar kitose patalpose. Pavyzdžiui, koridoriaus erdvė atsinaujins vien sumontavus papildomų šviestuvų. Jeigu koridoriuje kaba paveikslai ar veidrodis, užteks tik įrengti papildomą apšvietimą link jų ir koridorius taps jaukesniu ir šiltesniu.

Kaip derinti šviestuvus, baldus ir tapetus?

Labai svarbu, kad šviestuvai, baldai ir tapetai namuose sukurtų vientisą stilių. Labai dažnai deriname baldus tarpusavyje ir pamirštame, kad sienos taip pat turi būti tinkamai parinktos. Pavyzdžiui, šiuo metu vyraujantys deriniai yra skandinaviški šviestuvai ir itališki tapetai. Tai gana artimas stilius, todėl itališki tapetai gali puikiai papildyti namų erdves. Nepamirškite derinti ne tik stilių, bet ir spalvas. Pavyzdžiui, jeigu svetainėje pasirinkote šviesius tapetus ir panašios neutralios spalvos grindis, rinkitės kiek ryškesnę sofą ir išskirtinį pastatomą šviestuvą bei pakabinamus šviestuvus, kurie suteiks kambariui jaukumo ir rafinuotumo.

Your email address will not be published.