STEAM darželis Kaune – koks jis turėtų būti?

Ugdyme gali būti taikomos įvairios metodikos, kurios kiekviena yra skirtinga. Lietuvoje pastaruoju metu vis daugiau ugdymo įstaigų domisi STEAM metodika. Vis daugiau vaikų darželių ir mokyklų skelbia, jog taiko STEAM ir tai tampa tam tikra reklama. Visgi, koks turėtų būti darželis Kaune, kuriame taikoma ši metodika ir kuo jis yra naudinga mūsų vaikams?

Pasaulio pažinimas per patirtį

STEAM arba STREAM metodika yra sukurta jungiant tiksliuosius, inžinerinius, gamtos ir menų mokslus tam, kad vaikai mokytųsi pažinti pasaulį per savo patirtį ir pažinimą. Todėl STEAM darželį atpažinsite iš to, kad jame skiriama daug dėmesio aplinkai, gamtos pažinimui, įvairių eksperimentų taikymui. Todėl labai dažnai tokio tipo darželiuose vaikai daug veiklų atlieka lauke. Tokiuose darželiuose vaikai pažįsta gamtą, patys mokosi auginti daržoves, prižiūrėti gyvūnus ir pan.

Kai amžius – nebe toks svarbus

Taip pat reikia žinoti, kad dažnai tokio STEAM darželis Kaune bus toks, kuriame vaikų amžius yra nebe toks svarbus. Žinoma, jog vaikai darželyje ugdomi pagal savo amžiaus grupę, tačiau labai daug laiko laisvalaikiu ar įvairiose bendrose veiklose visos įstaigos darželio vaikai bendrauja nepaisant to, kokiai amžiaus grupei jie priklauso. Tai dar viena šiuolaikinė ugdymo metodika, kuri moko vaikus tobulėti mokantis vieniems iš kitų. Jie dalijasi savo patirtimis ir taip įgauna naujų žinių, kartu ugdydami gebėjimą bendrauti su skirtingo amžiaus žmonėmis.

Taip pat įprastai STEAM darželyje yra mažos vaikų grupės, kuris leidžia ne tik atlikti įvairias veiklas, bet ir skirti daugiau laiko bendravimui. Mažoje grupėje vaikai lengviau atsiskleidžia, nelieka nesveikos konkurencijos, kiekvienas turi laiko pabendrauti su pedagogu, atsisakyti, dalyvauti veiklose.

Geras pasirinkimas specialiųjų poreikių vaikams

Nors STEAM metodika skiria labai daug dėmesio gamtos pažinimui, tuo pačiu labai dažnai tokio tipo darželyje rasite daug šiuolaikiškų priemonių, kurios skirtos vaikų pojūčiams ugdyti. Tai ir liečiami ekranai, ir interaktyvūs žaidimai, ir spalvų ar kvapų terapiją taikančios priemonės. Todėl tokio tipo darželis Kaune yra puikus pasirinkimas tėvams, kurie augina specialiųjų poreikių vaikus. Vaikai tokios erdvėse labiau susikaupia, juos lengviau sudominti, jie tampa ramesni. Pasitelkiant įvairias technologijas, ugdymo vaikų gebėjimai ir pojūčiai, vaikai patys ima geriau pažinti save ir savo emocijas. Nes čia visų svarbiausia – kiekvieno vaiko asmeninė pažanga.


Paskelbta

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *